Okucia metalowe:

W ofercie mamy do wyboru trzy rodzaje okuć : srebrne, czarne oraz różowe złoto.
Przy wyborze koloru okuć należy brać pod uwagę to, że z czasem powłoka na okuciach może się ścierać, matowieć lub mogą pojawiać się na niej odpryski. Dotyczy to zwłaszcza okuć w kolorze czarnym oraz okuć w kolorze różowego złota. Najszybciej z tego typu zjawiskiem mamy do czynienia w miejscach styku elementów np półkółek przy szelkach/obroży i karabinka, w obroży połzaciskowej (gdzie elementy obijają się o siebie), itd. Często odpryski i zarysowami pojawiają się w momencie kontaktu okuć z twardymi powierzniami – upadek smyczy na chodnik, ciągnięcie smyczy po ziemi, obijanie się okuć o bęben pralki podczas prania bez ich uprzedniego zabezpieczenia.
Jest to całkowicie naturalny proces wynikających z użytkowania akcesoriów  (nie podlegający reklamacji). Dlatego jeśli zależy Ci na tym, aby okucia jak najdłużej wyglądały ładnie proponujemy wybór okuć w kolorze srebrnym, a które najdłużej zachowują swoje walory estetyczne.

W przypadku każdego rodzaju okuć należy też uniknąć kontaktu z wodą morską.

Okucia w naszej ofercie są spawane lub odlewane, co zdecydowanie wpływa na ich wytrzymałość.

Okucia plastikowe:

W części naszych akcesoriów stosujemy okucia plastikowe (klamry, półkola, regulatory, ramki). Wszystkie te elementy dobrane są tak, aby wytrzymywały wszelkie szarpnięcia. W przypadku taśm o szerokościach 25,30, 37 oraz 40mm stosujemy wytrzymałe klamry Duraflex (tylko w szelkach bezuciskowych z taśm 20 oraz 25mm zamiennie stosujemy równie mocne klamry z acetalu). Dodatkowo w przypadku obroży w rozmiarach L z taśmy 40mm oraz szelek w rozmiarze XL z taśmy 40mm stosujemy klamry Duraflex z zapieciem 3-punktowym.

W przypadku taśm o szerokości 20mm są to mocne klamry plastikowe wykonane z acetalu.
W szelkach oraz obrożach z taśm o szerokości 20mm regulatory również wykonane są z tworzywa, aby na ile to możliwe zmniejszyć wagę takich akcesoriów, które z założenia są przeznaczone dla mniejszych psiaków. W przypadku taśm o szerokości 25 czy 40mm stosujemy regulatory metalowe.

Pamiętajcie, że klamry są to elementy które z czasem również mogą się zużywać. Biorąc pod uwagę, że na spacery wyruszamy kilka razy dziennie i za każdym razem zapinamy i rozpinamy klamre, to w skali miesiąca uzbiera się pokaźna ilość kliknięć. Z czasem materiał mimo, że jest mocny może się poprostu „wyrobić”. Należy też odpowiednio dobierać szerokość szelek czy obroży do swojego psiaka. Nieodpowiednio dobrana szerokość taśmy (a co za tym idzie klamrą oraz inne okucia) do naszego psa i jego wagi może spowodować pęknięcie klamry (gdy np do 12 kg aktywnego i zrwynego psiaka dobierzemy szelki bądź obrożę M z taśmy 20mm). Jeśli nie jesteście pewni, jaka szerokość będzie odpowiednia możecie śmiało do nas pisać.

Karabińczyki:

Karabińczyki, które stosujemy wykonane są ze stopu cynku. Występują w trzech wersjach wykończenia powierzchni: chromowane, malowane proszkowo w kolorze czarnym oraz różowe złoto.

Karabińczyki występują w trzech wielkościach – małe (67mm), średnie (76mm) oraz duże (81-82mm).

Wytrzymałość karabinków wg producenta (obciążenie niszczące):

Karabińczyki małe (dla psiaków do 7kg):

67 mm/20mm (różowe złoto) 130 kg
67 mm/20mm (srebrne chromowane) 155kg

Karabińczyki średnie (dla psiaków oraz 8-14kg):

76 mm/20mm (czarny, srebrne chromowane, różowe złoto) 197 kg
76 mm/25mm (srebrne chromowane) 197 kg

Karabińczyki duże (dla psiaków powyżej 14-15kg):

82 mm/25mm (srebrne chromowane) 260 kg
81 mm/25mm (czarne, różowe złoto) 197 kg

Karabinki, które stosujemy działają na zasadzie mechanizmu sprężynowego. Każdy upadek smyczy na twarda powierzchnię czy ciągnięcie smyczy po ziemi może doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu. Do zblokowania mechanizmu może też doprowadzić kontakt z błotem lub piachem. W tym przypadku zazwyczaj wystarczy dobrze oczyścić karabinek (np wydmuchać zalegający piasek lub delikatnie opukiwać karabinek, żeby wydostać piach z zakamarków mechanizmu). Dobrze byłoby gdyby po kontakcie z błotkiem smycz poprostu opłukać lub wyprać i dobrze wysuszyć, a po harcach z okazji plażingu sprawdzać mechanizm karabinka, czy nie blokuję się od kontaktu z piaskiem i w razie potrzeby oczyścić karabinek z piachu.

Taśmy:

Do szycia naszych akcesoriów wykorzystujemy taśmy smyczowe nośne (tkane / poliestrowe – premium), które drukowane są metodą sublimacji. Taśma są bardzo mocne, należy jednak pamiętać, że z czasem na krawędziach i powierzchni  taśmy mogą pojawiać się zmechacenia, np na szelkach czy obrożach, które pracują na psiaku i ocierają się o sierściuchę, w miejscach styku z okuciami (przy regulatorach, półkółu do przypięcia smyczy, itd. Z takim zjawiskiem mamy jednak najczęściej do czynienia w przypadku smyczy, w momencie, kiedy smyczka szoruje po chodniku lub kiedy jest puszczana luzem za psiakiem. Jeśli zależy Wam, aby taśma jak najdłużej wyglądała ładnie należy unikać szorowanka po podłożu.

Udźwig taśmy o szerokości 20mm to 500daN
Udźwig taśmy o szerokości 25mm to 650daN

Tkaniny:

Do szycia naszych akcesoriów używamy drukowanych tkanin poliestrowych wodoodpornych (warstwy wierzchnie). W przypadku części akcesoriów (nerki, saszetki, szelki bezuciskowe, kupowniki) jako podszewki lub warstwy pośrednie stosowne są tkaniny poliestrowe lub polipropylenowe.
Wszystkie stosowane przez nas tkaniny odznaczają się właściwościami wodoodpornymi oraz dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne (w tym rozerwania).

Jak dbać o akcesoria :

„Ojciec prać?
…. Prać”.
Jak w klasycznym tekście zdecydowanie polecamy pranie naszych akcesoriów.

W zależności od tego czy jest to nerka, czy saszetka, czy smycz, prędzej czy później pojawiać się będą zabrudzenia. Im dłużej będziecie zwlekać z praniem, tym bardziej brud będzie wnikał w tkaninę i trzymał się tam pazurami. Pamiętajcie – tkaniny czy taśmy są wykonane z poliestrowych włókien, a nie z gumy, która można opłukać. Jeśli zatem akcesoria są już przybrudzone nie ma co czekać. W zasadzie wszystko wykonane jest z tkanin wodoodpornych, a co za tym idzie akcesoria w miarę szybciutko są suche.
Smycze, szelki oraz obroże brudzą się najszybciej. Nie dopuszczajcie do wnikania brudu w taśmy przez długi czas. Te akcesoria spokojnie można prać w pralce w temp do max 40°C, z użyciem proszku lub płynu do prania (nie można używać wybielacza). W przypadku dużych zabrudzeń przed wrzuceniem do pralki można bardziej zabrudzone miejsca wyprać ręcznie używając mydła oraz gąbki (dobrze, aby szorowanko odbywało się wzdłuż włókien). Pamiętajcie też, aby zabezpieczyć okucia przed uderzeniami w bęben pralki (te akcesoria można wrzucić do poszewki lub zabezpieczyć w inny, wygodny dla Was sposób).

W przypadku szelek bezuciskowych, nerek, saszetek treningowych, saszetek na smaczki, workoplecaków, torebek, bandanek oraz kupowników zalecamy pranie w pralce w temp max 30°C.

W przypadku prania zalecamy używanie delikatnych detergentów.